Ewelina Ćwiek

nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, biologii i przyrody
Książenice

Magda jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych – Przygotowanie Pedagogiczne oraz studentką na kierunku Pedagogika przedszkolna z wczesnoszkolną terapią pedagogiczną. Jej przygoda z edukacją zaczęła się już wiele lat temu w Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez kilka lat pracowała jako koordynatorka wielu multidyscyplinarnych działań na pograniczu zabawy, nauki i edukacji.

“Miałam to szczęście być świadkiem tworzenia się wielu niesamowitych inicjatyw pracując w Koperniku – Akademii Techniki, Programu Klubów Młodego Odkrywcy, Majsternii jak również interaktywnych wystaw. Myślę, że swoją pasję do odkrywania nowych rzeczy zawdzięczam po części Kopernikowi, po części swoim genom „nauczycielskim” oraz szczęściu do ludzi, którzy stają na mojej drodze. To właśnie dzięki temu trafiłam do niesamowitej ekipy przedszkola Puszczyk, gdzie odbyłam 3 miesięczny staż. Podobno pasje są zaraźliwe – sprawdzam to każdego dnia, będąc nauczycielką w szkole MOST.”

Jaka jest rola Eweliny w MOST?

Ewelina jest nauczycielką wiodącą w grupie wczesnoszkolnej 1-3, koordynatorką ds. metody Montessori w edukacji wczesnoszkolnej w Książenicach oraz nauczycielką biologii i przyrody.