Katarzyna Topolewska

psycholog
Sękocin

Psycholog, psychoterapeutka i trenerka. Od 12 lat jej działania zawodowe skupiają się wokół udzielania pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży i dorosłym. Doświadczenie zdobywała pracując w ośrodkach i placówkach ochrony zdrowia psychicznego. Współpracowała z Fundacją Drabina Rozwoju oraz Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę w Telefonie Zaufania 116111. Przez wiele lat była związana z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, gdzie zajmowała się diagnozą, orzecznictwem oraz psychoterapią dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje psychoterapeutycznie w prywatnym sektorze ochrony zdrowia psychicznego. Cały czas realizuje zadania związane z psychoedukacją i interwencją kryzysową w zespołach klasowych i nauczycielskich w oświacie.

Prywatnie wspólnie z mężem wychowuje dwie córki i syna. Czas wolny od pracy spędza aktywnie. Uwielbia jazdę na rowerze, pływanie i biegi po lesie.

„Głęboko ufam w leczącą siłę bliskich i szczerych relacji, kontaktu z przyrodą, szczególnie lasem. W życiu kieruję się wiedzą i wiarą w to, że bezpieczna i przewidywalna relacja między dzieckiem a dorosłym służy harmonijnemu rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu. Pragnę łączyć swoją wiedzę i doświadczenie z siłą płynącą ze współpracy całego zespołu MOST.”

Jaka jest rola Kasi w MOST?

Jako psycholog Kasia jest odpowiedzialna za udzielanie wsparcia i pomocy psychologicznej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. Jej zadania będą skupiać się wokół działań psychoedukacyjnych.