szkoła książenice

Fundacja

Fundacja to serce kampusu edukacyjnego MOST. Misją Fundacji jest TWORZENIE EDUKACYJNYCH RELACJI, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci i dorosłych. Pragniemy wspólnie z WAMI kreować inicjatywy społeczne. Łączyć pomysły z organizacjami, aby nabierały realnych kształtów i stawały się rzeczywistością. Tworzyć możliwości rozwoju umiejętności artystycznych, sportowych, naukowych, językowych i technologicznych. Mamy pomysły na to, co zrobić, by EDUKACJA była przyjazna i ciekawa, a jednocześnie skuteczna, i chcemy wcielać je w życie. Dlatego też Fundacja Mosty Edukacji podjęła się misji stworzenia Niepublicznej Szkoły Podstawowej MOST, stając się formalnie organem prowadzącym szkoły.

Tutaj możesz pobrać statut fundacji

JESTEŚMY PRZEDSIĘBIORSTWEM SPOŁECZNYM

Fundacja jest organizacją pozarządową o charakterze NON-PROFIT. Całość swoich dochodów czerpanych z działalności statutowej, w tym dotacji, darowizn czy opłat szkolnych, przeznaczamy na działalność edukacyjną. Fundacja może także prowadzić działalność gospodarczą na zasadach PRZEDSIĘBIORSTWA SPOŁECZNEGO. Co to oznacza? Jest to specyficzny rodzaj biznesu, który, tak jak tradycyjne firmy – realizuje cele ekonomiczne, działa na otwartym rynku i konkuruje z innymi podmiotami – ale ważniejsze są CELE SPOŁECZNE, i właśnie na ich realizacje przeznaczone są zyski z działalności. Łączenie celów społecznych z działalnością ekonomiczną pozwala fundacji być realnym podmiotem dającym zatrudnienie swoim członkom, a także daje możliwość wpływania społecznie na otaczający nas świat. Dla kampusu edukacyjnego MOST jest to tworzenie edukacyjnych relacji poprzez prowadzenie innowacyjnej szkoły, fundacji i budowanie edukacyjnych partnerstw.

Chcemy być transparentni w sposobie jaki działamy, i jak gospodarujemy środkami, które pozyskujemy, więc będziemy na bieżąco komunikować na co przeznaczamy nasze fundusze.

Dołącz do Nas!

W planach mamy dalszy rozwój kolejnych inicjatyw i projektów edukacyjnych.  Chętny do dzielenia z nami misji tworzenia edukacyjnych relacji? Napisz do nas! 

Wesprzyj Nas!

Jak każda organizacja pozarządowa, finansujemy naszą działalność głównie z dotacji, grantów i darowizn.
Jeśli chcesz mieć WŁASNY WKŁAD w realizację naszych aktualnych i nowych edukacyjnych inicjatyw, możesz tego dokonać na różne sposoby.

Jak możesz wesprzeć działania naszej Fundacji?

#1 Darowizna

Jeśli chcesz nas wesprzeć – wpłać darowiznę na KONTO

nr 44 1750 0012 0000 0000 4119 6084

tytułem darowizna na cele statutowe.

Cele statutowe są określone w Statucie Fundacji. Jeśli chcesz przekazać darowiznę na konkretny cel, wpisz go w tytule przelewu, np. „wyposażenie szkoły”, „fundusz stypendialny”, „wolontariat”
Przelew może być jednorazowy, ale możesz też zrobić ZLECENIE STAŁE co miesiąc. Każda, nawet najmniejsza kwota, ma znaczenie!

Wpłacając darowiznę, pomagasz nam tworzyć edukację inaczej!

Darowizna przekazana na rzecz naszej Fundacji może być ODLICZONA OD PODATKU
dochodowego. Więcej przeczytasz tutaj.  Osoby fizyczne i prawne dokonujące wpłat darowizn
na rzecz Fundacji Mosty Edukacji mogą korzystać z określonych preferencji podatkowych
w podatkach dochodowych.

Osoby prawne mogą pomniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizny na rzecz Fundacji. Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu (jest to możliwe na podstawie Art. 18 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Wpłata musi być dokonana w danym roku podatkowym. Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy Fundacji. Aby skorzystać z odliczenia darowizny przekazanej na rzecz Fundacji Mosty Edukacji, należy wypełnić formularz CIT-D – darczyńcy odliczającego darowiznę od podstawy opodatkowania.
Osoby fizyczne mogą pomniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizny nie wyższą niż 6% uzyskanego dochodu (jest to możliwe na podstawie Art. 26 ust. 1 pkt. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Wpłata musi być dokonana w danym roku podatkowym (czyli na przykład do końca grudnia 2020). Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy naszej Fundacji. Aby skorzystać z odliczenia darowizny przekazanej na rzecz Fundacji Mosty Edukacji, należy wraz z zeznaniem podatkowym (np. PIT-37) wypełnić także formularz PIT/O.

Chcesz nas wesprzeć już teraz? Jesteśmy gotowi! Kliknij poniżej na wybraną kwotę lub wpisz swoją własną, a za chwilę w łatwy i przyjazny sposób ta kwota znajdzie się na koncie Fundacji.

#2 ZAKUPY ONLINE

Każdy z nas robi zakupy dla siebie, bliskich, rezerwuje noclegi i wakacje, szykuje prezenty, zamawia jedzenie do domu. Teraz za każdym razem możesz dodatkowo wesprzeć słuszny cel!

Fanimani.pl to serwis, który umożliwia wspieranie organizacji społecznych przy okazji zakupów online. Dzięki tej platformie możemy kupować w ponad 1070 różnych sklepów, a procent z kwoty jaką płacimy, zostaje przekazany na konto wskazanej przez nas organizacji.
Dzięki Fanimani procent z naszych zakupów wróci na konto Fundacji Mosty Edukacji.

Jak to działa? Sprawdź nasz profil

fanimani

Zachęcamy do zainstalowania Przypominajki, a przed zakupami otrzymasz przypomnienie o aktywacji darowizny. Na stronie sklepu internetowego zobaczysz komunikat „Aktywuj darowiznę”. Potem robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle co zawsze, a średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi na konto Fundacji.

Przypominajka FaniMani jest bezpieczna, darmowa i wolna od reklam.

DZIĘKUJEMY! Każda wpłata z Waszych zakupów rozwija nasze projekty edukacyjne!

#3 1% PODATKU

Po 2 latach działalności będziemy się ubiegać o status organizacji pożytku publicznego (OPP) i wtedy będziemy mogli korzystać ze środków przekazanych w ramach 1% podatku. Zachęcamy do wsparcia innych organizacji, które rozwijają innowacyjną edukację.

#4 WSPARCIE RZECZOWE

Nasz zespół pracowników i wolontariuszy stale się poszerza! Realizujemy projekty na coraz szerszą skalę i potrzebujemy:

  • sprzętu do pracy (laptopy, tablety, projektory)
  • materiałów biurowych lub warsztatowych na zajęcia
  • nowych pomocy i materiałów dydaktycznych

Możesz przekazać darowiznę rzeczową i pomóc usprawnić naszą pracę!
Dane naszej Fundacji oraz numer konta zawsze znajdziesz na dole każdej strony oraz w sekcji Kontakt

 

DZIĘKUJEMY, że tworzycie edukacyjne relacje z Fundacją Mosty Edukacji!