Wakacje w MOST

Wakacyjne przygody z MOST! TAK! Tworzymy edukacyjne relacje także podczas letniego wypoczynku. Zapraszamy dzieci na bliskie i dalsze wyprawy, eksplorowanie lasu, doświadczanie natury, przestrzeń do badań, łamigłówek i eksperymentów oraz do wyrażania swojej kreatywnej twórczości. Wiemy co to dobra, spontaniczna zabawa! Dbamy o zdrowy balans pomiędzy zorganizowanymi warsztatami, swobodną zabawą a odpoczynkiem.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat. Mamy 4  turnusy w dwóch lokalizacjach – w sumie 24 tematyczne półkolonie z fantastyczną zabawą, wspaniałą kadrę wychowawców i opiekunów, sale do warsztatów i zabawy, teren z placem zabaw i kuchnią błotną, bliskość terenów zielonych. Zapewniamy obiad, wodę i owoce.

Lato w MOST jest super!

Sprawdźcie na zdjęciach, jak się bawiliśmy na poprzednich półkoloniach!

Wybierz temat, datę i miejsce turnusu

Każdy turnus to czas pełen przygód i kreatywnych działań. Niezależnie od wybranej tematyki tygodnia i miejsca (MOST Książenice lub MOST Sękocin), w każdej grupie pojawią się aktywności: plastyczne, muzyczne, konstrukcyjne, artystyczne, ruchowe, kulinarne, społeczne oraz swobodna zabawa. Nasze interdyscyplinarne podejście działa także w wakacje. 🙂 Poniżej znajdziecie krótki opis każdego tygodnia. Sugerowane przedziały wiekowe to nasze rekomendacje.

półkolonie

KSIĄŻENICE

OTO LEŚNE FOTO

3-7.07.2023

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Natura pobudzi naszą wyobraźnię do stworzenia plastyczno-leśnych arcydzieł, kulinariów i fotografii. Będziemy szukać inspiracji w przyrodzie, roślinach, drewnie i powietrzu. Kreatywny czas spędzimy ucząc się fotografii, sadząc rośliny, tworząc obrazy i leśne totemy. Urządzimy bitwy na kolory i wodę.

WIOSKA BRUDNEGO NOSKA

3-7.07.2023

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


W sensorycznej wiosce ubrudzimy się po pachy. Sznurek, patyk, liść, kamień i błoto będą początkiem świetnej zabawy. Razem stworzymy sensogalerię, błotne spa, a w nim różne masy oraz wielką pianę. Zrobimy dzidy z patyków, medale mocy i bitwę na kolory. Zatańczymy sensotaniec i umyjemy się w wodzie z węża. W lesie zażyjemy kąpieli pełnych uważności i poszukamy przygód!

COOLTURALNI TROPICIELE

3-7.07.2023

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Poznamy kulturę i sztukę z różnych stron świata. Ciekawostki zgłębimy w zabawach teatralno-dramowych, kreatywnych i rękodzielniczych. Będziemy tropić kulturę w naturze! Wypuszczać się do lasu i szukać przygód w terenie. Urządzimy bitwę na kolory i wykąpiemy się w wodzie z tańczącego węża.

SĘKOCIN

SENSOWARIACJE

3-7.07.2023

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Zapraszamy dzieci do świata brudnych rąk i nóg. Do krainy wielokolorowej, pełnej zapachów i angażującej wszystkie zmysły. Do miejsca nieskończonych pomysłów i ekscytujących zabaw! Będziemy malować, sypać, mieszać, zgniatać, lepić, wąchać, smakować, a przede wszystkim kreatywnie spędzać czas!

W LAS PO PAS

3-7.07.2023

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Będziemy budować szałasy i tworzyć leśne napary. Ozdobimy patyki mocy i stworzymy drużynowy totem. Usypiemy ścieżkę sensoryczną z szyszek i innych dobrodziejstw lasu. Pomalujemy swoje ciała, jak Indianie. Poznamy las „nocą” – by wszystkimi zmysłami, oprócz oczu, zatopić się w naturze. Będziemy tropić podczas gry terenowej. Zabierzemy do domu las… w słoiku.

POGROMCY ŻYWIOŁÓW

3-7.07.2023

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Stawimy czoło czterem żywiołom. Sprawdzimy, w czym nam pomagają, a w czym przeszkadzają. Wykonamy wiele eksperymentów i prac plastyczno-technicznych z ich wykorzystaniem. Udamy się na wyprawę w ich poszukiwaniu. Woda, ogień, ziemia i powietrze staną się naszymi sprzymierzeńcami w podejmowanych działaniach.

KSIĄŻENICE

TROP I KOP

10-14.07.

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Będziemy tropić, poszukiwać, odkrywać i ukrywać. Pobawimy się szyframi. Poskaczemy i pobiegamy w lesie i ogrodzie. Zrobimy przegląd leśnej mody – poszukamy idealnego stroju dla prawdziwego tropiciela. Spróbujemy wodno-balonowych bitew i obsypiemy się kolorami. W błotnej kuchni zbudujemy wodne konstrukcje i ugotujemy coś z zaszyfrowanego przepisu.

W LAS PO PAS

10-14.07.

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Spędzimy czas na łonie natury, a las będzie naszym laboratorium. Doświadczymy go na różne sposoby – poprzez eksplorację, działania, drewniane konstrukcje, gry i zabawy. Sprawdzimy, jak można chodzić po drzewach i jak czujemy trawę boso. Podejrzymy mrówki. Poznamy kilka sposobów na przetrwanie (także kulinarnie) i poćwiczymy różne umiejętności przydatne podczas leśnych wypraw.

TAJNA SZKOŁA

10-14.07.

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Przeniesiemy się do Szkoły dla Tajniaków – do świata zagadek, tajnych szyfrów i łamigłówek. Każdy dzień to kolejny etap wtajemniczenia. Poznamy świat pełen magii i fantastycznych zagadek. Zmierzymy się z przygotowaniem tajemnej mikstury. Weźmiemy udział w wodnych zabawach i w bitwie na kolory.

SĘKOCIN

LETNIE BIURO DETEKTYWISTYCZNE

10-14.07.

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Jak być dobrym detektywem i detektywką? Jak uważnie słuchać i znajdować tropy, dowiecie się podczas ekscytującej przygody, tropiąc, zgadując i rozwiązując szyfry. Badając tajemnice Lassego i Mai stworzymy własną detektywistyczną historię.

WYSPA PRZYGÓD

10-14.07.

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


W wyniku eksperymentu przeniesiemy się w tajemnicze miejsce. Wcielimy się w badaczy i stworzymy nową społeczność. Czekają na nas warsztaty survivalowe, związane z budową schronienia, poszukiwaniem pożywienia i wody, a nawet szyciem ubrań. Czy wyspa będzie bezludna i bezpieczna? Tego dowiecie się podczas warsztatów z elementami pedagogiki przygody.

LEŚNE MOCE

10-14.07.

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Poznamy las jako schronienie i inspirację do działań STEAM. Odkryjemy nowe szlaki i nauczymy się uważnie poruszać w leśnym terenie. Z ciekawością będziemy wykorzystywać leśne dary. Zgłębimy zdrowotne właściwości lasu i leśnych roślin.

KSIĄŻENICE

LEŚNA BAZA

17-21.07.

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Spędzimy dużo czasu na łonie natury. Będziemy tworzyć drewniane ufoludki, bransolety i naszyjniki. Utworzymy leśną ścieżkę sensoryczną, upleciemy pajęczą sieć, zrobimy zielniki i poznamy opowieść życia na leśnej polanie. Podejrzymy rośliny i owady pod mikroskopem. Pobawimy się wodą z węża i obsypiemy kolorowym proszkiem.

MÓJ ROBOT I JA

17-21.07.

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Fascynujący świat konstruktorów i projektantów codziennie zabierze nas w inne miejsce. Skonstruujemy samochód i piekarnik! Stworzymy skrzynię skarbów na wyspie pełnej piratów. Dowiemy się, do czego służą roboty i zaprojektujemy własny! Wymyślimy różne instrumenty muzyczne i sprawdzimy, jakie dźwięki wydają.

YES OR NO. GO, GO, GO!

17-21.07.

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Wybierzemy się w podróż do ciekawych krajów, a więc bez paszportów ani rusz – stworzymy je wspólnie! Będziemy przemierzać świat tanecznym i sportowym krokiem i bawić się przy tym językowo: po angielsku, hiszpańsku, włosku i francusku! Poznane słówka wykorzystamy podczas angażujących wszystkie mięśnie sportowych rozgrywek i zaskakujących zabaw z różnych stron świata.

Każda zabawa jest dobra, jeśli tylko potrafisz się w nią bawić

KSIĄŻENICE

KRAINA EKSPERYMENTÓW

7-11.08.

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Doświadczymy wszystkimi zmysłami. Będziemy dotykać różnych faktur, ugniatać, malować lodem, robić mega eksperymenty. Wysłuchamy dźwięków z własnoręcznie zrobionych grzechotek. Skomponujemy aromatyczne herbatki.

HELLO NASA. ESCAPE ROOM

7-11.08.

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Zadania konstrukcyjne, szyfry, kodowanie, łamigłówki i escape room – a w nim lot w kosmos. Czy uda się nam bezpiecznie wrócić na Ziemię? Wszystko zależy od tego, czy tęgie głowy nie oddały się zbytnio wakacyjnemu relaksowi;) Urządzimy podchody, gry terenowe zakończone kąpielą leśną, hamakowaniem i chodzeniem po slackline. Nie zabraknie gier planszowych, zespołowych i ruchowych! Każdego dnia będą się pojawiać aktywności z językiem angielskim.

PRZYJACIELE ROŚLIN I ZWIERZĄT

7-11.08.

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Zaprojektujemy wioskę z kartonów i wzniesiemy tajne szałasy. Stworzymy tory przeszkód i labirynt na terenie lasu. Naostrzymy patyki i zbudujemy most. Poznamy rośliny i leśnych mieszkańców, śledząc ich tropy, odgłosy i zwyczaje. Pobrodzimy w błocie i będziemy maskować się przy użyciu trawy, słomy, liści i gałęzi.  Zaliczymy mecz z mopami i mydłem oraz mydlany zjazd z górki na plandece. Będzie hamakowanie, chodzenie po linie i wodna zabawa zraszaczami.

SĘKOCIN

MAGICZNE LABORATORIUM

7-11.08.

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Będziemy czarować – chodzić w chmurach, wbijać gwoździe bananem, skakać po powierzchni cieczy i tworzyć magiczne gumiaki. Wyczarujemy lody z leśnych owoców i zaserwujemy je pobliskim lodożercom. Bo kto ma wiedzę, ten ma moc!

TAJNI AGENCI

7-11.08.

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Szukamy poszukiwaczy przygód, tajnych agentów i detektywów, którzy zechcą rozwikłać kilka zagadek, szyfrować i przesyłać tajne wiadomości oraz sprawdzą, dokąd zaprowadzą ich znalezione tropy. Zrobimy razem supertajne identyfikatory agenta i zbadamy, jak działa atrament sympatyczny. Zbierzemy odciski palców i rozwiążemy zagadkę tajemniczej skrzyni.

DOOKOŁA ŚWIATA

7-11.08.

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Przeniesiemy się do Indii, Japonii, Meksyku i Kongo na międzykulturowych warsztatach. Poszukamy różnic i podobieństw w tych krajach i ich mieszkańcach. Zagramy w najpopularniejsze gry z każdego z egzotycznych regionów. Przygotujemy lokalne posiłki i stworzymy niesamowite rękodzieło, które można będzie zabrać do domu.

KSIĄŻENICE

SĘKOCIN

PRZYJACIELE ROŚLIN I ZWIERZĄT

14 i 16-18.08

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Będziemy odkrywać różne przestrzenie w sztuce i w sobie. Spróbujemy różnorakich aktywności artystycznych, aby poznać co nam w duszy gra. Doświadczymy świata roślin i zwierząt wszystkimi zmysłami. Będziemy malować, konstruować i rzeźbić. Patyki, błoto i sosnowe igły to wspaniały materiał do stworzenia naszych dzieł. Wykorzystamy otaczającą nas leśną przestrzeń do twórczych szaleństw!

DETEKTYWI NA TROPIE

14 i 16-18.08

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Podążając za Lassem i Mają (i ich serią Tajemnic) wcielimy się w detektywów. Spróbujemy odszyfrować list z butelki, który odnajdziemy i wykopiemy w lesie. Odgadniemy, czyje tropy pozostawiły zwierzęta na piasku. Spróbujemy rozwiązać zagadkę tajnych agentów. Odegramy detektywistyczne scenki.

POMYSŁOWI KONSTRUKTORZY

14 i 16-18.08

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Podejmiemy wyzwanie budowy statku w stylu minecraft. Staniemy się nieustraszonymi konstruktorami. W stolarni wspólnie zaprojektujemy i wykonamy ciekawy środek transportu, na którym wyruszymy w poszukiwaniu niezwykłych przygód.

Zapisz swoje dziecko na półkolonie w MOST!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu:
mailowo 📧wakacje@most.edu.pl lub telefonicznie 📞694 631 774

Na naszych PÓŁKOLONIACH
zapraszamy FANTAZJĘ
i KREATYWNOŚĆ do zabawy!

ORGANIZACYJNIE

Nasz plan dnia ma swoją strukturę i jednocześnie mnóstwo przestrzeni na własne pomysły i swobodną zabawę.
8:00-9:30 – czas swobodnej zabawy
9:30-12:00 – warsztaty, zajęcia, wyprawy
12:00-13:30 – obiad
13:30-15:00 – aktywności animowane (w międzyczasie podwieczorek)
15:00-16:00 – czas swobodnej zabawy
Wykwalifikowana kadra naszych MOSTowych nauczycieli, wychowawców świetlicowych, opiekunów, a czasem edukatorów zewnętrznych i gości specjalnych.
Zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat. Nasze grupy liczą maksymalnie 15 osób
Zapraszamy na dwudaniowy obiad o 12.00 i warzywno-owocowy podwieczorek około 14.30 – outdoorowo lub w środku budynku w zależności od pogody. Prosimy, by dzieci zjadły śniadanie w domu i przyniosły ze sobą śniadaniówkę z drugim śniadaniem oraz bidon z wodą. Na terenie placówek MOST nie spożywamy słodkich i niezdrowych przekąsek, a także nie pijemy słodzonych, gazowanych napojów. Prosimy, by dzieci nie przynosiły ze sobą słodyczy i gum do żucia.
Po opłaceniu półkolonii, wyślij do nas mailem lub przynieś pierwszego dnia półkolonii wypełnione i ! podpisane na każdej stronie! następujące dokumenty: Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku i oświadczenie: Usuwanie kleszczy podczas przebywania na półkolonii.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu: mailowo 📧wakacje@most.edu.pl lub telefonicznie 📞694 631 774

Jakie OPŁATY i dla kogo?

OPŁATA za 1 tydzień półkolonii wynosi 950 zł* i zawiera:

  • opiekę i zajęcia w godzinach 8-16.00
  • obiad (2 dania, uwzględniamy diety) oraz owoce i warzywa na podwieczorek
  • ubezpieczenie
  • materiały do prac plastycznych, twórczych, konstrukcyjnych, kulinarnych i innych

*wyjątkiem jest 5 turnus w Sękocinie, który trwa 4 dni i kosztuje 760PLN

WIĘCEJ TURNUSÓW Z NAMI, CENA IDZIE W DÓŁ

  • przy zapisie na 2 tygodnie półkolonii i dokonaniu bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w ciągu 3 dni od opłaty za drugi turnus zostanie pomniejszona o 50 zł/tydzień
  • przy zapisie na więcej niż 2 tygodnie półkolonii i dokonaniu bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w ciągu 3 dni od zapisu, opłata za trzeci i kolejne tygodnie zostaje pomniejszona o 100 zł/tydzień

ZNIŻKA DLA RODZEŃSTWA 10% – opłata wynosi 855 zł/tydzień

Zniżki się nie łączą. Możesz wybrać opcję dla siebie.

Jak się ZAPISAĆ?

Aby zapisać dziecko na półkolonie w MOST, prosimy o wypełnienie formularza TUTAJ
W przypadku zapisu więcej niż jednego dziecka, prosimy o wypełnienie osobnego formularza dla każdego z nich.
Następnie w celu dokonania rezerwacji miejsca należy wpłacić bezzwrotną opłatę rezerwacyjną 200 zł za każdy tydzień/każde dziecko na konto Fundacji (PRZED wpłatą zaliczki poczekaj na potwierdzenie dostępności miejsca w danym turnusie). Tylko opłata rezerwacyjna gwarantuje miejsce na półkoloniach i jej brak powoduje wykreślenie uczestnika z listy.

Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 15 dni przed rozpoczęciem warsztatów.

Płatności za turnusy w Książenicach należy dokonać na numer konta:  44 1750 0012 0000 0000 4119 6084

w tytule przelewu należy wpisać: „Wakacje 2023, Książenice, imię i nazwisko dziecka, turnus nr, temat”

Płatności na turnusy w Sękocinie należy dokonać na numer konta:  67 1600 1462 1089 0308 4000 0004

w tytule przelewu należy wpisać: „Wakacje 2023, Sękocin, imię i nazwisko dziecka, turnus nr, temat”

Dane do przelewu:
Fundacja Mosty Edukacji
ul. Mazowiecka 188a, 05-825 Książenice

Jakie dokumenty muszę wypełnić?

Po opłaceniu półkolonii, wyślij do nas mailem lub przynieś pierwszego dnia półkolonii wypełnione i podpisane na każdej stronie! następujące dokumenty:

  • Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku
  • Oświadczenie: Usuwanie kleszczy podczas przebywania na półkolonii

Wakacyjne wspomnienia

CO MÓWIĄ RODZICE I DZIECI?