Wakacje w MOST

Wakacyjne przygody z MOST! TAK! Tworzymy edukacyjne relacje także podczas letniego wypoczynku. Zapraszamy dzieci na bliskie i dalsze wyprawy, eksplorowanie lasu, doświadczanie natury, przestrzeń do badań, łamigłówek i eksperymentów oraz do wyrażania swojej kreatywnej twórczości. Wiemy co to dobra, spontaniczna zabawa! Dbamy o zdrowy balans pomiędzy zorganizowanymi warsztatami, swobodną zabawą a odpoczynkiem.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat. Mamy 5  turnusów w leśnej bazie MOST w Sękocinie – w sumie 15 tematycznych półkolonii z fantastyczną zabawą, wspaniałą kadrę wychowawców i opiekunów, sale do warsztatów i zabawy, teren z placem zabaw i kuchnią błotną, bliskość terenów zielonych. Zapewniamy obiad, wodę i owoce.

Lato w MOST jest super!

 

Wybierz temat, datę i miejsce turnusu

Każdy turnus to czas pełen przygód i kreatywnych działań. Niezależnie od wybranej tematyki tygodnia i miejsca, w każdej grupie pojawią się aktywności: plastyczne, muzyczne, konstrukcyjne, artystyczne, ruchowe, kulinarne, społeczne oraz swobodna zabawa. Nasze interdyscyplinarne podejście działa także w wakacje.  Poniżej znajdziecie krótki opis każdego tygodnia. Sugerowane przedziały wiekowe to nasze rekomendacje.

Projektanci Gier

1-5.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Projektanci, architekci, inżynierowie i miłośnicy gier terenowych oraz planszówek przybywajcie! Wspólnie stworzymy kooperacyjną, przestrzenną grę planszową – Budujemy MOSTY. Nauczymy się, jak grać, by dobrze się bawić. Poznamy tajniki gry fair play. Spróbujemy wygrać w wesołej, twórczej atmosferze.

Dzicy Przyrodnicy

1-5.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Wcielimy się w Przyrodników-Naukowców i będziemy zgłębiać wiedzę przyrodniczą. Poczynimy niecodzienne obserwacje, wykonamy masę eksperymentów. Oddamy się radosnej twórczości, podczas której z pewnością się pobrudzimy! Przygotujcie się na dobrą zabawę, błoto i leśne hamakowanie. Poczujecie w sobie dziki zew natury!

Tytani Majsterkowania

8-12.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Fascynujący świat stolarstwa czeka na Was! Staniecie się Rzemieślnikami, którzy odkryją tajniki pracy z drewnem, dłutem, nożem i piłą w bezpiecznych warunkach stolarni. Każdy dzień będzie nową przygodą – od projektowania własnych konstrukcji, przez praktyczne zajęcia, aż po tworzenie unikalnych dzieł sztuki z drewna. Przygotujcie się na ekscytującą podróż pełną twórczej zabawy, podczas której rozwiniecie swoje manualne umiejętności, kreatywność i zrozumienie dla rzemiosła. Niech stanie się majsterkowanie!

Leśni Detektywi

1-5.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Jak na prawdziwych Leśnych Detektywów przystało będziemy odkrywać tajemnice, które kryje las. Poznamy zwierzęta zamieszkujące pobliskie tereny, ich domy i zwyczaje. Odkryjemy dary lasu, z których stworzymy nasze leśne skarby i cuda. Nie zabraknie zagadek i detektywistycznych łamigłówek.

Joga i Yoda

8-12.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Lubisz sport i aktywny ruch połączony z kreatywnymi zajęciami? Pociąga Cię świat fantazji, wojowników Jedi i małego mistrza Yody? Jeśli tak, te półkolonie są idealne dla Ciebie. Stworzymy miecz świetlny, nauczymy się nim posługiwać jak prawdziwi Jedi. Uszyjemy maskotkę Yodę. Równowagę i relaks odnajdziemy na zajęciach jogi, w gimnastyce i sztafetach – urządzimy rozgrywki w środku lasu, wśród natury i na świeżym powietrzu.

Komiksowe Story

8-12.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Pełne akcji, kreatywności i radosnej zabawy dni czekają na wszystkich entuzjastów komiksów. Odkryjemy magiczny świat komiksów, wspólnie będziemy tworzyć fabułę, która będą kontynuacją usłyszanej opowieści. Staniecie się superbohaterami własnej historii! Komiksowy świat pełen przygód czeka na Was.

Tajemniczy Świat Owadów

15-19.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Będziemy badać, eksperymentować, podglądać, zaglądać i…świetnie się bawić. Bohaterami naszych wspólnych przygód będą…owady. Ile może udźwignąć mrówka? Kto to taki zyzuś tłuścioch? Czy motyle interesują się tylko kwiatami? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedzi. Nie zabraknie również twórczych działań plastycznych i technicznych. Zrobimy pajęczynę, hotel dla owadów i urządzimy mrowisko. Czeka na Was mnóstwo atrakcji.

Halo Baza!

15-19.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Baza to schronienie i wspólna przestrzeń, w której każdy może poczuć się dobrze. Będziemy konstruować leśny szałas, tworzyć zasady obowiązujące w naszej Bazie, znajdziemy tajne hasło oraz rozszyfrujemy tajemnicze tropy. Będzie też miejsce na relaks i czytanie o podobnych do nas bohaterach.

Czarodziejskie Farby

5-9.08.2024

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Przenieście się do magicznego świata kolorów. Inspirując się licznymi pracami artystów, sami staniecie się odkrywcami, poznając różne techniki artystyczne. Nasze malarskie aktywności to nie tylko zabawa, to prawdziwa podróż do krainy wyobraźni. Odkryjemy magię farb i stworzymy własne arcydzieła. To będzie niezapomniane wakacyjne doświadczenie!

Leśna Akademia

15-19.07.2024

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Inspirowani Akademią Pana Kleksa będziemy szukać leśnych opowieści i bohaterów, bawiąc się technikami teatralnymi i intuicją. Z materiałów znalezionych w lesie zbudujemy instrumenty opierające się na idei zero waste. Będziemy bawić się rękodziełem, poszukiwaniem jadalnych roślin i tworzeniem eliksirów. Pamiętajcie tu wszystko jest możliwe!

Kabum. Terenowe Laboratorium

5-9.08.2024

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Zapraszamy do pełnego przygód laboratorium. Wcielimy się w młodych Naukowców-Laborantów. Będziemy eksperymentować, odkrywać i uczyć się w bezpiecznej i kreatywnej krainie Kabum. Postawimy hipotezy, zbadamy i wyciągniemy wnioski. Wybierzemy się na wycieczkę, podczas której odkryjemy leśnych mieszkańców i poznamy ich zagadkowy świat. W Kabum rozwiniesz skrzydła naukowej ciekawości!

Adventure RPG

5-9.08.2024

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Dołącz do naszego Adventur klubu i odkryj świat niekończących się przygód! Codziennie czeka na Was nowa ekscytująca podróż w autorskiej grze RPG, a także dużo zabawy i nauki angielskiego na wesoło! Rozgrzeją Was niezwykłe zajęcia sportowe, dzięki którym poznacie zarówno znane, jak i mało znane dyscypliny sportowe z różnych części świata!

Globtroterzy na szlaku EU

12-14.08.2024

Rekomendujemy dla dzieci 5-8 lat


Zapraszamy do podróży po Europie. Po francusku i angielsku, z elementami teatru. A jak się tam wybrać? Najlepiej z walizką. Zaprojektujemy i wykonamy kartonowe walizki i włożymy do nich różne artystyczne cuda, które stworzymy podczas kulturalnych wypraw po EU.

Leśne Storytelling

12-14.08.2024

Rekomendujemy dla dzieci 6-9 lat


Lubisz snuć historie, przeglądać komiksy, rysować, czytać i bawić się w teatr? Snucie leśnych opowieści może być idealne właśnie dla Ciebie! Spędzimy kreatywny czs na tworzeniu i opowiadaniu historii. Narysujemy komiks. Inspiracji poszukamy wokół nas, w przyrodzie i w znanych opowiadaniach o ulubionych bohaterach i bohaterkach.

To i Owo na Sportowo

12-14.08.2024

Rekomendujemy dla dzieci 7-11 lat


Wyrusz z nami na pełną energii eskapadę na świeżym powietrzu, gdzie każdy dzień to nowa dawka ekscytujących gier i zabaw! Od siatkówki po baseball, od piłki nożnej po sztafetę – nasze zajęcia zapewnią mnóstwo radości i aktywności. Połącz przyjemne z pożytecznym podczas treningów crossfitowych, a potem wyrusz w poszukiwaniu przygód podczas niesamowitych podchodów! Przeżyj lato pełne ruchu i zabawy!

Każda zabawa jest dobra, jeśli tylko potrafisz się w nią bawić

Zapisz swoje dziecko na półkolonie w MOST!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu:
mailowo 📧wakacje@most.edu.pl lub telefonicznie 📞694 631 774

Na naszych PÓŁKOLONIACH
zapraszamy FANTAZJĘ
i KREATYWNOŚĆ do zabawy!

ORGANIZACYJNIE

Nasz plan dnia ma swoją strukturę i jednocześnie mnóstwo przestrzeni na własne pomysły i swobodną zabawę.
8:00-9:30 – czas swobodnej zabawy
9:30-12:00 – warsztaty, zajęcia, wyprawy
12:00-13:30 – obiad
13:30-15:00 – aktywności animowane (w międzyczasie podwieczorek)
15:00-16:00 – czas swobodnej zabawy
Wykwalifikowana kadra naszych MOSTowych nauczycieli, wychowawców świetlicowych, opiekunów, a czasem edukatorów zewnętrznych i gości specjalnych.
Zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat. Nasze grupy liczą maksymalnie 15 osób
Zapraszamy na dwudaniowy obiad o 12.00 i warzywno-owocowy podwieczorek około 14.30 – outdoorowo lub w środku budynku w zależności od pogody. Prosimy, by dzieci zjadły śniadanie w domu i przyniosły ze sobą śniadaniówkę z drugim śniadaniem oraz bidon z wodą. Na terenie placówek MOST nie spożywamy słodkich i niezdrowych przekąsek, a także nie pijemy słodzonych, gazowanych napojów. Prosimy, by dzieci nie przynosiły ze sobą słodyczy i gum do żucia.
Po opłaceniu półkolonii, wyślij do nas mailem lub przynieś pierwszego dnia półkolonii wypełnione i ! podpisane na każdej stronie! następujące dokumenty: Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku i oświadczenie: Usuwanie kleszczy podczas przebywania na półkolonii.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu: mailowo 📧wakacje@most.edu.pl lub telefonicznie 📞694 631 774

Jakie OPŁATY i dla kogo?

OPŁATA za 1 tydzień półkolonii wynosi 950 zł* i zawiera:

  • opiekę i zajęcia w godzinach 8-16.00
  • obiad (2 dania, uwzględniamy diety, które trzeba wpisać do formularza) oraz owoce i warzywa na podwieczorek
  • materiały do prac plastycznych, twórczych, konstrukcyjnych, kulinarnych i innych

*wyjątkiem jest 5 turnus, który trwa 3 dni i kosztuje 570 PLN

WIĘCEJ TURNUSÓW Z NAMI, CENA IDZIE W DÓŁ

  • przy zapisie na 2 tygodnie półkolonii i dokonaniu bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w ciągu 3 dni od otrzymania maila potwierdzającego zapis, opłata za drugi turnus zostanie pomniejszona o 50 zł/tydzień
  • przy zapisie na więcej niż 2 tygodnie półkolonii i dokonaniu bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w ciągu 3 dni od zapisu, opłata za trzeci i kolejne tygodnie zostaje pomniejszona o 100 zł/tydzień

ZNIŻKA DLA RODZEŃSTWA 10% – opłata wynosi 855 zł/tydzień

Zniżki się nie łączą. Możesz wybrać opcję dla siebie.

Jak się ZAPISAĆ?

Aby zapisać dziecko na półkolonie w MOST, prosimy o wypełnienie formularza TUTAJ
W przypadku zapisu więcej niż jednego dziecka, prosimy o wypełnienie osobnego formularza dla każdego z nich.

Następnie w celu dokonania rezerwacji miejsca należy wpłacić bezzwrotną opłatę rezerwacyjną 300 zł za każdy tydzień/każde dziecko na konto Fundacji (PRZED wpłatą zaliczki poczekaj na potwierdzenie dostępności miejsca w danym turnusie). Tylko opłata rezerwacyjna gwarantuje miejsce na półkoloniach i jej brak powoduje wykreślenie uczestnika z listy.

Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 15 dni przed rozpoczęciem warsztatów.

Płatności na turnusy należy dokonać na numer konta:  67 1600 1462 1089 0308 4000 0004

w tytule przelewu należy wpisać: „Wakacje 2024,  imię i nazwisko dziecka, turnus nr, temat”

Dane do przelewu:
Fundacja Mosty Edukacji
ul. Mazowiecka 188a, 05-825 Książenice

Jakie dokumenty muszę wypełnić?

Po opłaceniu półkolonii, wyślij do nas mailem lub przynieś pierwszego dnia półkolonii wypełnione i podpisane na każdej stronie! następujące dokumenty:

  • Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku
  • Oświadczenie: Usuwanie kleszczy podczas przebywania na półkolonii

Wakacyjne wspomnienia

CO MÓWIĄ RODZICE I DZIECI?