szkoła książenice

Społeczność

Szkoła to społeczność. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, edukatorzy, zespół współpracowników, lokalne organizacje – wszystkie te grupy budują razem atmosferę, kulturę komunikowania się i współpracy. To od niej potem zależy czy lubimy to miejsce i ludzi, czy z przyjemnością przychodzimy do szkoły i pracy, i czy jest to miejsce, w którym czujemy się po prostu DOBRZE.

Chcemy aby MOST był właśnie takim miejscem dla szkolnej społeczności. Życie toczy się każdego dnia tu i teraz, oparte na szacunku i empatycznych relacjach, na inspirowaniu siebie nawzajem i otwartości na uczenie się.

Zapraszamy do tworzenia edukacyjnych relacji razem z MOST!

co u nas słychać

Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie
nas pozbawić

współpraca edukacyjna

Poprzez partnerstwa z ekspertami, pedagogami, organizacjami, środowiskiem akademickim oraz innymi szkołami budujemy mosty łączące MOST ze światem.

Uważamy, że edukacja, żeby spełnić swą rolę, powinna odzwierciedlać także to, co dzieje się wokoło nas. Edukacja nie jest wyizolowanym procesem, lecz raczej soczewką skupiającą w sobie rozmaite elementy rzeczywistości. W dzisiejszym świecie projekty i przedsięwzięcia realizuje się zespołowo, łącząc wiedzę i kompetencje różnych podmiotów, by osiągnąć cel. W taki sposób powstają nowe technologie, wynalazki, tak odkrywa się nowe fakty i dokonuje przełomowych obserwacji. Sposób działania MOSTu odzwierciedla tę właściwość współczesnego świata.

Jako edukacyjny hub, zapraszamy do współpracy nauczycieli, edukatorów, ekspertów, pasjonatów, rodziców, organizacje pozarządowe, instytucje, firmy oraz lokalną społeczność. Czerpiemy inspiracje od innych i sami dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Zawieramy strategiczne partnerstwa także z firmami komercyjnymi, które wzbogacają nie tylko ofertę kampusu, ale pozwalają na dostarczanie wysokiej jakości usług czy produktów dla naszej społeczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzbogacają naszą MOSTową społeczność swoją wiedzą, kompetencjami, a także inspiracjami!

nasi partnerzy

Zapisz się na MOSTowy newsletter !